Program


Program setkání je, věříme, nachystán velmi pestře.

Během pátku, soboty a neděle budou pro Vás nachytány nejrůznější workshopy, programy a aktivity - na zamyšlení, ale i pohybové, hluboké i prostě zábavné.

V sobotu navečer nás navíc čekají dva energické koncerty, které rozhodně budou stát za to.

Nezanevřete však ani na programy, které se na první pohled možná nezdají jako úplné terno. Např. pravidelné modlitby každé ráno a každý večer budou naplněné novými písněmi, které bude doprovázet desítičlenná kapela - zpěv, kytary, bicí, basa, violoncello, klávesy, mandolína - to všechno tu bude pro vás.


Upoutávky na jednotlivé workshopy a koncerty

Bible journaling

Kreslení do Bible, oživení Bible, aktualizace biblického poselství vlastní tvorbou.

Kreslívá se přímo do vlastní Bible. My si vystačíme s nakopírovanými stránkami, tužkami, pastelkami, akvarely...atp. 

Prohlídka Olomouce

Olomouc historická i současná, tajemná zákoutí, mystické budovy, moderní hipster kavárny, bezpočet schodů vedoucích na věž katedrály.

I taková je Olomouc, kterou můžete na setkání objevovat.

Esprit, elan, emotion

Juraj Jordán Dovala a Helena Smolová přijedou povídat o rozdílnostech i shodách ve spiritualitě muže a spiritualitě ženy. Co nás rozlišuje a co nás spojuje?  A v čem je můj osobní vztah s Bohem jedinečný?

Odpovědi a otázky.... 

Nové sociální trendy v církvi

Víra člověka úžasně duchovně vyzbrojuje. Chce však od myšlenek a slov přejít také ke skutkům. Jak se křesťansky angažovat v moderní době?

Rozhovor o zkušenostech se sociálním, lidskoprávním a mezináboženským angažmá s Mikulášem Vymětalem.

Fotografové Člověk a Víra

Workshop nejen o focení v kostele. "Člověk a Víra" je společenství asi stovky fotografů, kteří zdarma ve svém volném čase fotografují dění v církvi. Podílí se tak na tom, aby církev mohla i touto cestou šířit evangelium. A snaží se, aby tento způsob evangelizace držel určitý technický a umělecký standard. Jestli se chcete dozvědět víc o focení nejen v kostele, rádi Vám předají své know how, jak mít lepší fotky.

Fresbee ultimate

Není nic lepšího, než si po klečení v kostele jít s přáteli zahrát Frisbee Ultimate, hru s létajícím diskem, ve které se udílí Spirit of the Game.I takový bude jeden ze sobotně odpoledních workshopů.

Street dance

Další příležitost rozpohybovat tělo bude na workshopu, kde si ukážeme jednotlivé styly streetdance - dancehall, lock dance, pop, house dance atd... A společně zatačníme choreaografii na píseň od Jamie Grace - Show Jesus.

Bubnování pro radost 

Bubenická dílna pro zájemce i zájemkyně o rytmus, energii a silnou intenzitu (nejen tu hlukovou) bude také jedním z odpoledních workshopů. 

Add Gospel

Prožijeme koncert Add Gospel z Přerova, energický sborový zpěv s přísadou dobrých zpráv (evangelia), který svými kořeny sahá do křesťanských bohoslužeb amerických černochů. 

Srdce jako sval a sídlo lidského ducha

Jak může nemoc srdce ovlivňovat duši člověka? Pohled věřícího lékaře na vztah mezi srdcem a duchovním životem jeho nositele. Přednášet bude kardiolog MUDr. Aleš Navrátil, kazatel Apoštolské církve v Olomouci a Prostějově.

Jak Bůh proměňuje srdce člověka

Zavítáme také na novorozenecké oddělení v Olomouci, kde nám primář MUDr. Lumír Kantor, PhD. bude vyprávět své zkušenosti z lékařské praxe, jak lze "proměňovat" srdce nedonošených dětí.

Adam Bubík acoustic

Pop-rockový muzikant Adam Bubík z Českého Těšína bude koncertovat v sobotu večer!

https://www.facebook.com/adam.bubik