PROGRAM

Program setkání 2024 pro vás pilně připravujeme


Vzpomínka na program loňského setkání v Ostravě

Koncert ANESKA&band

ANESKA - Anežka Hrušková, talentovaná česká zpěvačka, písničkářka, skladatelka a autorka dětského zpěvníku, vystupovala například na ostravském Festivalu v ulicích, v Rockstar Cafe Baru v Olomouci, nebo se také účastnila akcí Večery v parku, na kterých, za doprovodu svého producenta Vadima Pekárka, roztančila Bruntál, Šternberk i Ostravu. Se svojí kapelou SiVíBand také vystupovala v Praze v galerii Lennona. Anežka také vyhrála v soutěži Porta zvláštní ocenění za rok 2022 ve Velkých Losinách. Mohli jste ji slyšet v Českém rozhlase v pořadu Harenda, kde posluchačům představila svou osobitou tvorbu. Její písně můžete slyšet také na Rádiu Ostravan a na Rádiu Géčko, které sídlí v Praze. Její hudba překročila i hranice ČR. Píseň "Feelings place" hraje i na rádiu Falš – Chorvatsko. Anežka při vystoupeních nabízí divákům prostřednictvím autorských písní náhled do svého srdce a velmi silnými texty se tak dotýká i těch největších cyniků.

Čajovna u Kříže

Dej si pauzu - bo furt spěcháš. Jsme na setkání od toho, abychom si odpočinuli, bavili se a také se seznámili a propojili s ostatními. Letos jsme se rozhodli si dát pauzu s klasickými drinky a Bar U kříže jsme transformovali v Čajovnu U kříže, kde se dá posedět nebo poležet v klidu na koberci u šálku čaje, kakaa nebo horkých moštů. Přijď i Ty do Čajovny U Kříže a spočiň a osvěž své tělo i duši. 

Křesťanská meditace

V pauze po sobotním obědě bude možnost spočinout v tichu při křesťanské meditaci. Kdo tuto techniku, kterou znali a praktikovali už v prvních stoletích existence křesťanství mniši, ještě nezkoušel, dozví se, v čem to spočívá a jak na to. Odpovíme si na všechny zvídavé dotazy a na závěr budeme společně 20 minut v tichu meditovat. 

Ponoření do tvoření

Při výtvarném workshopu nebudeme lpět na výsledku, ale ponoříme se společně do tvoření a taky necháme něco náhodě. Využijeme barevné tuše a techniku otiskování namočených provázků. Možná se trochu ušpiníme, ale určitě si odneseme odpočinek a radost z tvoření.

Naše lázně a kde je Bůh?

Každý z nás by určitě jednou za čas rád vypadnul od svých starostí někam daleko. Ale tušíme vůbec kam ?A pro spravný lázeňský workshop nesmí chybět vyzkoušení si lehkých lazeňských procedur.

Chválová kapela setkání

Naše kapela, která se skládá z lidí, kteří se sejdou jednou za rok na setkání Mládeže, se nijak nejmenuje. Není pro nás důležité jméno kapely nebo z kolika lidí se kapela skládá. Spojují nás dvě věci a to láska k hudbě a touha chválit Pána hudbou. Těšíme se na každou chvíli strávenou s vámi při modlitbách!

Dopoledne v areálu bývalých továren ve Vítkovicích

Celé sobotní dopoledne strávíme v areálu bývalých železáren v Ostravě - Vítkovicích. Zažijte jedinečnou výstavu zakomponovanou do srdce industriálního objektu VI. energetické ústředny. Budeme odhalovat tajemství technických vynálezů a zkoumat po historii technického pokroku od průmyslové revoluce po současnost. Čekají nás interaktivní exponáty a možná  i nějaké pokusy. Techniku zažijeme doslova  na vlastní kůži. Pojďme spolu prozkoumat starodávné objekty, které už zvolnily své tempo, utichly a slouží jinému účelu- k odpočinku, relaxaci a zajímavému trávení volného času.  

Odpolední pohybový workshop

Chystá ho pro nás Samuel s Míšou a brzy se dozvíme více...