Program


Program setkání chystáme z plných sil! Těšte se na přednášky a diskuzní programy, inspirativní workshopy a další aktivity. Dopřejeme si jak zamyšlení, tak tvoření, aktivity hluboké i prostě zábavné. Každý si přijde na své!

V pátek navečer nás čeká koncert, v sobotu divadelní představení a narozeninová oslava! Určitě to bude stát za to.

Nádechem celého setkání budou pravidelné modlitby každé ráno a každý večer naplněné novými písněmi, které bude doprovázet mládežnická kapela.

Program průběžně aktualizujeme. Stay tuned! ;)

Songová bohoslužba

Je jednou z alternativních liturgických forem bohoslužby v husitské církvi. Text liturgie je dílem farářky a básnířky Pavly Zachařové (1929), hudební doprovod zkomponoval farář a hudebník Luboš Svoboda (1940 - 2017), který se stal známý jako autor a skladatel křesťanských songů. Ten nejznámější (Máří Magdaléna) nazpívala v 60. letech jako jednu ze svých repertoárových písní Marta Kubišová.

Při slavení songové bohoslužby je předpokladem vroucnost toho, který shromáždění předsedá, ale i všech přítomných, kteří oslavují Boha chválami, zpěvem a modlitbami. Přijďte prožít bohoslužbu jinak! Stejně jako při tradiční bohoslužbě, i zde posloucháme Boží slovo a přijímáme večeři Páně.

Kapela setkání

Na modlitbách během setkání nás bude doprovázet kapela, aby nám to znělo a oslava Páně v nás došla svého naplnění.

Můžete se těšit na klávesy, housle, kytaru, baskytaru, cajón a krásné hlasy!

Bar u Kříže

Ani letos nebude chybět originální nealko bar, který bude doprovázet naše večerní programy. Bude příležitost pochutnat si na dobrém pití i jídle v DIY style, tak jak to máme rádi ;) 

Video-animační koutek

Krátké večerní hraní s filmovou technikou. Natočíme si pár základních typů filmových efektů, které jdou napříč celou historií světové kinematografie. Téma je jasné "Věř, druhé neměř." tak uvidíme co nám z toho vyjde. Pokud ti vystupování před kamerou není blízké, nevadí - můžeš být součástí štábu.

Worship rozcvička

Chval Pána svého písní, slovem, celou svou myslí i tělem. 

Sobotní ráno můžeš zahájit akční rozcvičkou za tónů oblíbených worshipových písní.