PRAKTICKÉ INFORMACE

Kdy se setkání uskuteční?

Uskuteční se od pátku 22. září do neděle 24. září 2023.  

Začátek je 17 hodin, kdy se můžete začít registrovat v Hostinci u Formana (na adrese Václava Jiřikovského 228/11, Ostrava), kde se budeme při setkání stravovat.

Program začíná od 18 hodin seznamovacími hrami v MŠ Světluška (Žižkovská 186/15)

Od 19 hodin následuje večeře, kterou byste měli zaškrtnout v přihlášce. 

Skončíme v neděli po obědě.

Kde se setkání bude odehrávat?

Program setkání se bude odehrávat v areálu Církevní MŠ Světluška v Ostravě Nové Bělé (Žižkovská 186/15) a v Husově sboru v Ostravě Staré Bělé (Junácká 331/92). 

Ubytováni budeme v budově MŠ Světluška. Nocleh je ve vlastních spacácích a na karimatkách. Je také možnost si přivézt vlastní stan a ubytovat se ve stanu na rozlehlé zahradě, kterou MŠ disponuje

Pokud někdo potřebuje komfortnější ubytování na postelích, je třeba, aby si ho sám zajistil v některém z ostravských ubytovacích zařízení (možno skrze platformy airb'n'b, Booking, u známých apod. )

Sobotní dopolední program od 9:40 se uskuteční v areálu Vítkovických železáren - konkrétně budeme objevovat Velký svět techniky (adresa: Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice).

Příjezdy do Ostravy a cesta na místo setkání

Kdo by si nevěděl rady s cestou na místo nebo se ztratil, možno volat Míšu, která dokáže poradit :-) Tel: 733 364 525

PŘÍJEZD NA NÁDRAŽÍ OSTRAVA-SVINOV 

Účastníci vyjdou před budovu a vydají se po šipkách ke Svinovským mostům, které jsou po pravé straně z nádraží dobře vidět (asi 3 min chůze). Na mostech vyjdou do nejvyššího patra k tramvajím na zastávku směr centrum. Nasednou na tramvaj č.17-směr Dubina a pojedou až na místo bez přestupu. Vystoupí na zastávce Václava Jiříkovského, cca 20 minut cesty. Vše je viditelně značeno.

PŘÍJEZD NA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ

Účastníci vyjdou před budovu, kde se přímo nachází točna tramvají. Nasednou na tramvaj č.1 směr Dubina a pojedou asi 30 minut taktéž bez přestupu na zastávku Václava Jiříkovského. 

CESTA KE SVĚTLUŠCE

Ze zastávky se vydejte přes přechod na levou stranu (vzhledem k pozici při výstupu) na ulici Václava Jiříkovského. Po chvílí minete po levé straně hostinec U Formana, kde se budeme stravovat. Po ulici pokračujte dále až minete po pravé straně Hrušku, vydejte se doleva po ulici Kaminského, ta se s vámi přímo stočí na Žižkovskou, kde po pár metrech narazíte na MŠ Světluška. 

JÍZDENKY

V ostravské MHD se dá jízdné platit pouze kartou. Jiná možnost placení neexistuje v situaci, kdy každý z účastníků přijíždí v jiný čas, kdybychom přijížděli jako organizovaná skupina najednou, koupila by se hromadná jízdenka. Po nástupu do vozidla účastník přiloží platební kartu ke žlutému terminálu a automaticky se mu zakoupí 45-minutová flexibilní přestupní jízdenka, která mu na celou cestu z obou nádraží do školky stačí. Pro případ, že na jednu platební kartu má jet více účastníků zvolte na terminálu možnost "spolucestující", navolte si počet jízdenek a buď dospělé nebo zlevněné jízdné.Poté přiložíte kartu k zaplacení a všechny jízdenky se aktivují. Pokud někdo skutečně nemá možnost jízdenku takto koupit ani se k nikomu připojit, může si koupit SMS jízdenku na čísle 902 06, kratší (70 min) bohatě stačí a stojí 32 Kč dospělého, 16 Kč mládež do 15-ti let. Podrobný návod je na každé zastávce nebo na webu.

Cesta ze zastávky Václava Jiříkovského přes registraci v hostinci u Formana do Světlušky 

Jaký je příspěvek za účast na setkání?