O SETKÁNÍ


Setkání mladých Církve československé husitské se koná každoročně a nabízí prostor mladým lidem seznámit se se svými vrstevníky, sdílet duchovní hodnoty a životní otázky i zažít víkend plný nevšední zábavy a prohloubit vlastní duchovní život. 

Mladí ze všech koutů naší země,

letos je to právě sto let, kdy se zrodila Církev československá husitská, která víc, než na tradici, stavěla na budoucí generaci. Od počátku se snažila oslovit mladé lidi, kteří chtěli žít svobodně a přitom zodpovědně. Tak, aby se za sebe nemuseli stydět. Toto nasměrování se vyjadřuje jako svoboda svědomí. Setkání mladých (mládeže) se tak s několika delšími, či kratšími přestávkami konalo a dodnes koná jako prostor pro setkání s vrstevníky a jejich životním stylem, společné hledání duchovních hodnot, společenství aktivních křesťanů s hledajícími.

Právě i Ty můžeš letos čerpat z pramenů. Z vody povstává život a o pramenu života je také letošní setkání. Využij příležitosti navštívit město na soutoku řek Labe a Orlice - Hradec Králové a prožít ve sboru kněze Ambrože spoustu nenahraditelných zážitků od duchovních po vztahové a kulturní. Máš příležitost se seznámit s dobrými lidmi a poznat jejich otázky a životní motivaci. Pojď s námi přemýšlet o významu modlitby v dnešní úzkostí poznamenané době, slavit současnou bohoslužbu a svým nadáním spoluutvářet workshopy a ovlivnit tok přednášek. A také a hlavně si užít nevšední hudební vystoupení a bavit se na narozeninové párty - slavíme těch 100 let, tak to bude opravdu velké.

Využij pozvání, protože příští setkání podobného formátu bude až za dalších sto let, přihlas se, bude to stát za to!

Eva Vymětalová Hrabáková, koordinátorka týmu setkání

Praha Vršovice 2019

"NaPůl" Slaný 2018

Setkání "NaPůl" Libina 2017

Setkání "Napůl" Roudnice nad Labem 2013

Olomouc 2012