O SETKÁNÍCH

Setkání mladých Církve československé husitské se koná každoročně. Nabízí prostor mladým lidem  pro seznámení s vrstevníky, sdílení duchovních hodnot a životních otázek. Zve k prožití víkendu, plného nevšední zábavy a prohloubení vlastní duchovní cesty.

Milí mladí (i staří) přátelé,

jižní Morava nás zve do své štědré a pevné náruče, do kraje oplývajícího vinnou révou, meruňkovými sady i všemožným živým, co se na zemi hýbe. Už zřejmě tušíte, sejdeme se v srdci jižní Moravy, přímo v Brně.

Letošní setkání je ve znamení oslav nad plody země a lidské práce, jejichž existence vůbec není samozřejmostí. A přesto se tak děje; země, navzdory tomu, jak netečně se k ní často chováme, dává úrodu a poskytuje nám dobrý životní prostor.

Daruje příležitost pro život, v podobě semen, výhonků i vzrostlejší podoby. Ze zanikajícího organismu posléze dobře roste organismus nový. Zánik střídá zrození a vše se děje podle pevného řádu. Rytmu, který tepe i v nás, ale není pouze z nás. Ke komu ukazuje? Na tuto otevřenou otázku můžeš, ale nemusíš chtít odpovědět, a přesto to není překážkou k tomu, abys zakusil/a, že "Spojení funguje".

Program, který tvoříme, je ve stadiu zrodu. Postupně ho budeme upřesňovat. Můžeš se těšit na zábavu i tvůrčí dílny pro mladší i starší mladé.

Duchovní zúrodnění, doprovázené kapelou chval, dovrší nedělní bohoslužba. Chybět nebude ani ztišení a modlitební chvíle, stejně jako plodný čas na osobní duchovní rozhovor.

O toto všechno se nenech připravit, přihlas se, a přijeď!


Eva Vymětalová Hrabáková,

koordinátorka týmu setkání

Minulé ročníky byly skvělé! Nevěříš? Mrkni na fotky.

Hradec Králové 2021

"NaPůl" Slaný 2018

Setkání "NaPůl" Libina 2017

Setkání "Napůl" Roudnice nad Labem 2013

Olomouc 2012